نحوه ساخت NFT چگونه است؟

نحوه ساخت NFT چگونه است؟

تولید انفتی NFT ، روندی نسبتاً ساده است و نیاز به دانش گسترده ای از صنعت رمزنگاری و بلاکچین ندارد.

قبل از شروع ، باید تصمیم بگیرید که در کدام شبکه بلاک چین می خواهید NFT خود را ایجاد کنید. در حال حاضر شبکه اتریوم Ethereum و پلی گان Polygon محبوبترین سرویس های بلاکچین برای صدور NFT است. با این حال ، طیف وسیعی از بلاکچین های دیگر مانند موارد زیر برای تولید انفتی وجود دارد.

Binance Smart Chain (BSC), Solana, Flow by Dapper Labs , Tron, EOS, Polkadot, Tezos, Cosmos, WAX.

هر شبکه دارای استاندارد توکن NFT ، خدمات کیف پول و بازارهای سازگار مربوط به خود میباشد و به عنوان مثال NFT تولید شده توسط اتریوم را نمیتوانید در سرویس Binance Smart Chain به فروش برسانید.

از آنجا که اتریوم و پلی گان دارای بزرگترین اکوسیستم NFT هستند ، در ادامه آنچه شما برای ساختن آثار هنری، شخصیت های کارتونی، موسیقی یا ویدیوی NFT خود در بلاک چین Ethereum نیاز دارید ، آورده شده است:

1- کیف پول Ethereum که از ERC-721 (استاندارد توکن NFT مبتنی بر Ethereum) پشتیبانی می کند ، مانند MetaMask ، Trust Wallet یا Coinbase Wallet. ( کیف پول متاماسک MetaMask توصیه میگردد و بسیار کاربردی تر از سایر کیف پول ها میباشد)

2- جهت شروع کار در شبکه اتریوم از آنجایی که گس فی (Gas Fee) مورد استفاده در انتقالات وجه بسیار بالا میباشد معمولاً حداقل معادل 300 دلار بصورت اتریوم (ETH) برای شروع کار مورد نیاز میباشد. اما شبکه پلی گان Polygon کارمزد به مراتب پایین تری دارد و برای شروع کار بسیار مناسب تر است.

شبکه پلی گان در یک سال گذشته بسیار مورد توجه قرارگرفته است و برآورد میشود که در حال حاضر حدود 60% فعالان حوزه NFT در این شبکه فعالیت میکنند و در آینده نیز بسیار کاربرد بیشتری خواهد داشت. خرید معادل 20 دلار Matic (ارز دیجیتال اصلی Polygon) و یا ارز اتر لایه دو موجود در پلی گان در ابتدا کفایت میکند. این مبلغ جهت انجام وریفای کردن ، قیمت گذاری و خرید و فروش در مارکت های انفتی استفاده میشود.

NFT و بازی در اکوسیستم Polygon پلی گان
NFT و بازی در اکوسیستم Polygon پلی گان

3- پس از انجام دو مورد فوق ، تعدادی سایت و سیستم عامل NFT محور وجود دارد که به شما امکان می دهد کیف پول خود را متصل کرده و تصویر یا پرونده انتخابی خود را که می خواهید به NFT تبدیل شود بارگذاری کنید و انفتی خود را بسازید و یا در مارکت به خرید و فروش NFT بپردازید. البته روش های دیگری با استفاده از ایجاد اسمارت کانترکت شخصی شما و ساخت مستقیم انفتی بر روی آن وجود دارد اما نسبتاً پیچیده تر میباشد.

بخاطر داشته باشید که برای دسترسی و نصب متامسک و همچنین اتصال آن به سایت های مارکت NFT نیاز دارید که از آیپی به غیر از آیپی ایران متصل شوید . بنابراین به یک VPN هم نیاز خواهید داشت.

همچنین بهتر است از لپتاپ و کامپیوتر دسکتاپ برای اینکار استفاده نمایید، اگرچه از طریق گوشی نیز میتوان این موارد را انجام داد اما مدیریت و انجام کارها از طریق موبایل بسیار سخت تر خواهد بود.

NFT چیست؟

NFT چیست؟

انفتی یا توکن غیرقابل معاوضه Non-fungible token | NFT یا توکن غیر مثلثی ، دارایی یا موارد منحصر به فرد ایجاد شده به صورت دیجیتالی با مالکیت مدیریت شده توسط بلاکچین هستند.

مشاهده مطلب »
نصب کیف پول متاماسک MetaMask

نصب کیف پول متامسک MetaMask

کیف پول متاماسک بهترین والت برای ذخیره اتریوم و اتصال به سایت های NFT میباشد که جهت عضویت و خرید و فروش NFT از طریق اکثر سایت و مارکت های انفتی مورد استفاده قرار میگیرد.

مشاهده مطلب »